Referee Appointments for the Conference League 3rd Round Qualifiers

UEFA Conference League 2021/2022

Third Qualifying Round- 1st Leg

Thursday 5 August 2021


21:00 CET – Budapest (Szusza Ferenc Stadion)
Újpest FC (HUN) – FC Basel 1893 (SUI)
Referee: Jérôme Brisard (FRA, 1Cat)
Assistant Referee 1: Benjamin Pagès (FRA)
Assistant Referee 2: Nicolas Danos (FRA)
Fourth Official: Amaury Delerue (FRA)
UEFA Referee Observer: João Ferreira (POR)
UEFA Delegate: David Avanesyan (ARM)


Third Qualifying Round- 2nd Leg

Thursday 12 August 2021

18:00 CET – Molde (Aker Stadion)
Molde FK (NOR) – Trabzonspor (TUR)
Referee: Ádám Farkas (HUN, 2Cat) Fabio Verissimo POR
Assistant Referee 1: Balázs Szert (HUN) Rui Teixeira POR
Assistant Referee 2: Balázs Szalai (HUN) Pedro Nuno De Sá Martins
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN) Antonio Emanuel Carvalho Nobre POR
UEFA Referee Observer: John Ward (IRL)
UEFA Delegate: Peter Oskam (NED)

18:00 CET – Kazan (Ak Bars Arena)
FC Rubin Kazan (RUS) – Raków Częstochowa (POL)
Referee: Tamás Bognár (HUN, 1Cat)
Assistant Referee 1: Balázs Buzás (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Kóbor (HUN)
Fourth Official: Balázs Berke (HUN)

UEFA Referee Observer: Asim Xudiyev (AZE)
UEFA Delegate: Siarhiej Iĺič (BLR)

18:45 CET – Žilina (Štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina (SVK) – FC Tobyl Qostanaı (KAZ)
Referee: John Beaton (SCO, 1Cat)
Assistant Referee 1: Daniel McFarlane (SCO)
Assistant Referee 2: Alan Mulvanny (SCO)
Fourth Official: Greg Aitken (SCO)
UEFA Referee Observer: Sascha Amhof (SUI)
UEFA Delegate: Balázs Makray (HUN)

19:00 CET – Petah Tikva (Itztadion HaMoshava)
Hapoel Be’er-Sheva FC (ISR) – WKS Śląsk Wrocław (POL)
Referee: Ruddy Buquet (FRA, 1Cat)
Assistant Referee 1: Guillaume Debart (FRA)
Assistant Referee 2: Cyril Mugnier (FRA)
Fourth Official: Florent Batta (FRA)
UEFA Referee Observer: Attila Ábrahám (HUN)
UEFA Delegate: Milovan Đukanović (MNE)

19:00 CET – Plzeň (Doosan Arena)
FC Viktoria Plzeň (CZE) – The New Saints FC (WAL)
Referee: Sascha Stegemann (GER, 2Cat)
Assistant Referee 1: Dominik Schaal (GER)
Assistant Referee 2: Christian Bandurski (GER)
Fourth Official: Florian Badstübner (GER)
UEFA Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)
UEFA Delegate: Kurt Zuppinger (SUI)

19:30 CET – Basel (St. Jakob-Park)
FC Basel 1893 (SUI) – Újpest FC (HUN)
Referee: Yigal Frid (ISR, 2Cat)
Assistant Referee 1: Nati Dotan (ISR)
Assistant Referee 2: Matityahu Yakobov (ISR)
Fourth Official: Erez Papir (ISR)
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Zgjim Sojeva (KOS)
Mentor for Delegate: Scott Struthers (SCO)

19:30 CET – Tel Aviv (Itztadion Bloomfield)
Maccabi Tel Aviv FC (ISR) – FC Spartak Trnava (SVK)
Referee: Trustin Farrugia Cann (MLT, 2Cat)
Assistant Referee 1: Luke Portelli (MLT)
Assistant Referee 2: Roberto Vella (MLT)
Fourth Official: Ishmael Barbara (MLT)
UEFA Referee Observer: Ichko Lozev (BUL)
UEFA Delegate: Attila Tömő (HUN)

21:15 CET – Osijek (Stadion Gradski vrt)
NK Osijek (CRO) – PFC CSKA-Sofia (BUL)
Referee: Don Robertson (SCO, 2Cat)
Assistant Referee 1: Francis Connor (SCO)
Assistant Referee 2: Douglas Potter (SCO)
Fourth Official: Andrew Dallas (SCO)
UEFA Referee Observer: Alon Yefet (ISR)
UEFA Delegate: Vilmos Szabó (HUN)

Good Luck to our teams, match officials, UEFA referee observers and UEFA Match Delegates in their respective games.