Conference League – Match official appointments 2nd Qual 2nd Leg

Second Qualifying Round- 2nd Legs

Thursday 29 July 2021

18:00 CET – Eschen (Sportpark Eschen-Mauren)
FC Vaduz (LIE) – Újpest FC (HUN)
Referee: Christian-Petru Ciochirca (AUT, 3Cat)
Assistant Referee 1: Robert Steinacher (AUT)
Assistant Referee 2: Michael Obritzberger (AUT)
Fourth Official: René Eisner (AUT)
UEFA Referee Observer: Edgar Steinborn (GER)
UEFA Delegate: Adrian Casha (MLT)
Mentor for Delegate: Wolfgang Thierrichter (AUT)

18:30 CET – Gothenburg (Bravida Arena)
BK Häcken (SWE) – Aberdeen FC (SCO)
Referee: Ádám Farkas (HUN, 2Cat)
Assistant Referee 1: Balázs Szert (HUN)
Assistant Referee 2: Balázs Szalai (HUN)
Fourth Official: Sándor Andó-Szabó (HUN)

UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Diana Bulgaru (MDA)
Mentor for Delegate: Barry Bright (ENG)

18:45 CET – Žilina (Štadión MŠK Žilina)
MŠK Žilina (SVK) – Apóllon Limassol FC (CYP)
Referee: Alexandre Boucaut (BEL, 2Cat)
Assistant Referee 1: Florian Lemaire (BEL)
Assistant Referee 2: Vito Di Vincenzo (BEL)
Fourth Official: Bert Put (BEL)
UEFA Referee Observer: Vencel Tóth (HUN)
UEFA Delegate: Nermina Hadžibajrić (BIH)

19:00 CET – Trondheim (Lerkendal stadion)
Rosenborg BK (NOR) – FH Hafnarfjörður (ISL)
Referee: Ferenc Karakó (HUN, 3Cat)
Assistant Referee 1: Péter Kóbor (HUN)
Assistant Referee 2: Norbert Bornemissza (HUN)
Fourth Official: Csaba Pintér (HUN)

UEFA Referee Observer: Niklas á Líðarenda (FRO)
UEFA Delegate: Josip Tomaško (CRO)
Mentor for Delegate: Tormod Larsen (NOR)

20:00 CET – Felcsút (Puskás Akadémia Pancho Aréna)
Puskás Akadémia FC (HUN) – RFS (LVA)
Referee: Walter Altmann (AUT, 3Cat)
Assistant Referee 1: Santino Schreiner (AUT)
Assistant Referee 2: Markus Gutschi (AUT)
Fourth Official: Dieter Muckenhammer (AUT)
UEFA Referee Observer: Albano Janku (ALB)
UEFA Delegate: Gabriel Weiss (SVK)

20:00 CET – Rotterdam (Stadion Feijenoord)
Feyenoord (NED) – FC Drita (KOS)
Referee: Espen Andreas Eskås (NOR, 2Cat)
Assistant Referee 1: Kim Thomas Haglund (NOR)
Assistant Referee 2: Øystein Simon Ytterland (NOR)
Fourth Official: Rohit Saggi (NOR)
UEFA Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)
UEFA Delegate: Dennis Cruise (IRL)
Delegate Trainee: Bart van Soest (NED)

20:45 CET – Dublin (Aviva Stadium)
Bohemian FC (IRL) – F91 Diddeleng (LUX)
Referee: Gergő Bogár (HUN, 3Cat)
Assistant Referee 1: Vencel Tóth (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Garai (HUN)
Fourth Official: Bence Csonka (HUN)

UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Paul Lyon (GIB)
Delegate Trainee: David Moran (IRL)

Good Luck to our teams, match officials and UEFA referee observers in their respective games.