Nations League Match Official Appointments

League B – Group 3
3 September 2020, 20:45 CET – Sivas (Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu)
Turkey – Hungary
Referee: Artur Dias (POR)
Assistant Referee 1:  Rui Tavares (POR)
Assistant Referee 2: Paulo Soares (POR)
Fourth Official: Hugo Miguel (POR) 
UEFA Referee Observer: Fritz Stuchlik (AUT)
UEFA Delegate: Orkhan Huseynzade (AZE)

League D – Group 1
3 September 2020, 20:45 CET – Tórshavn (Tórsvøllur)
Faroe Islands – Malta
Referee: Ádám Farkas (HUN)
Assistant Referee 1: Balázs Szert (HUN)
Assistant Referee 2: Theodoros Georgiou (HUN)
Fourth Official: Ferenc Karakó (HUN)

UEFA Referee Observer:Bertrand Layec (FRA)
UEFA Delegate: Per Eliasson (SWE)   

League C – Group 3
3 September 2020, 20:45 CET – Ljubljana (Stadion Stožice)
Slovenia – Greece
Referee: Robert Madden (SCO)
Assistant Referee 1: Graeme Stewart (SCO)
Assistant Referee 2: David Roome (SCO)
Fourth Official: Donald Robertson (SCO)
UEFA Referee Observer: Stéphane Lannoy (FRA)
UEFA Delegate: Robert Kispal (HUN)

League B – Group 3
6 September 2020, 18:00 CET – Budapest (Puskás Arena)
Hungary – Russia
Referee: Maurizio Mariani (ITA)
Assistant Referee 1: Alberto Tegoni (ITA)
Assistant Referee 2: Daniele Bindoni (ITA)
Fourth Official: Daniele Doveri (ITA)
UEFA Referee Observer: Alexandru Deaconu (ROU) 
UEFA Delegate: Nils Fisketjonn (NOR)

League A – Group 4
6 September 2020, 20:45 CET – Basel (St. Jakob’s Park)
Switzerland – Germany
Referee: Michael Oliver (ENG)
Assistant Referee 1: Stuart Burt (ENG)
Assistant Referee 2: Simon Bennett (ENG)
Fourth Official: Andrew Madley (ENG)
UEFA Referee Observer: Sándor Piller (HUN)
UEFA Delegate: Georg Lüchinger (LIE)

League B – Group 2
7 September 2020, 20:45 CET – Olomouc (Andrův Stadion)
Czech Republic – Scotland
Referee: Serdar Gözübüyük (NED)
Assistant Referee 1: Joost van Zuilen (NED)
Assistant Referee 2: Johan Balder (NED)
Fourth Official: Bas Nijhuis (NED)
UEFA Referee Observer: Karen Nalbandyan (ARM)
UEFA Delegate: Róbert Bárczi (HUN)