UEFA Nations League Referee Appointments

League C – Group 2
15 November 2018, 20:45 CET – Budapest (Groupama Aréna)
HUNGARY – ESTONIA
Referee: Enea Jorgji (ALB)
Assistant Referee 1: Ridiger Çokaj (ALB)
Assistant Referee 2: Ermal Barushi (ALB)
Fourth Official: Rejdi Avdo (ALB)
Additional Assistant Referee 1: Eldorjan Hamiti (ALB)
Additional Assistant Referee 2: Kridens Meta (ALB)
UEFA Referee Observer: Christer Fällström (SWE)
UEFA Delegate: Jan Damgaard (DEN)

We also have 2 of our UEFA referee observers out at this stage, along with 2 match delegates.

League D – Group 1
15 November 2018, 16:00 CET – Astana (Astana Arena)
KAZAKHSTAN – LATVIA
Referee: Jens Grabski Maae (DEN)
Assistant Referee 1: Lars Hummelgaard (DEN)
Assistant Referee 2: Heine Sørensen (DEN)
Fourth Official: Jesper Dahl (DEN)
Additional Assistant Referee 1: Jørgen Daugbjerg Burchardt (DEN)
Additional Assistant Referee 2: Morten Krogh (DEN)
UEFA Referee Observer: Ferenc Székely (HUN)
UEFA Delegate: Ciprian Paraschiv (ROU)

League A – Group 1
16 November 2018, 20:45 CET – Rotterdam (Stadion Feijenoord)
NETHERLANDS – FRANCE
Referee: Anthony Taylor (ENG)
Assistant Referee 1: Gary Beswick (ENG)
Assistant Referee 2: Adam Nunn (ENG)
Fourth Official: Lee Betts (ENG)
Additional Assistant Referee 1: Stuart Attwell (ENG)
Additional Assistant Referee 2: Martin Atkinson (ENG)
UEFA Referee Observer: Jørn West Larsen (DEN)
UEFA Delegate: Balázs Makray (HUN)

League C – Group 3
16 November 2018, 20:45 CET – Nicosia (Stádio GSP)
CYPRUS – BULGARIA
Referee: Mohammed Al-Hakim (SWE)
Assistant Referee 1: Daniel Wärnmark (SWE)
Assistant Referee 2: Joakim Amri Nilsson (SWE)
Fourth Official: Fredrik Klyver (SWE)
Additional Assistant Referee 1: Andreas Ekberg (SWE)
Additional Assistant Referee 2: Kaspar Sjöberg (SWE)
UEFA Referee Observer: László Vágner (HUN)
UEFA Delegate: Sergiu Lisnic (MDA)

League C – Group 4
17 November 2018, 20:45 CET – Ploiești (Stadionul Ilie Oană)
ROMANIA – LITHUANIA
Referee: Marco Guida (ITA)
Assistant Referee 1: Matteo Passeri (ITA)
Assistant Referee 2: Filippo Meli (ITA)
Fourth Official: Ciro Carbone (ITA)
Additional Assistant Referee 1: Daniele Doveri (ITA)
Additional Assistant Referee 2: Marco Di Bello (ITA)
UEFA Referee Observer: Robert Sedlacek (AUT)
UEFA Delegate: Róbert Barczi (HUN)

In our second game:

League C – Group 2
18 November 2018, 20:45 CET – Budapest (Groupama Aréna)
HUNGARY – FINLAND
Referee: Slavko Vinčič (SVN)
Assistant Referee 1: Tomaž Klančnik (SVN)
Assistant Referee 2: Andraž Kovačič (SVN)
Fourth Official: Grega Kordež (SVN)
Additional Assistant Referee 1: Nejc Kajtazovič (SVN)
Additional Assistant Referee 2: Roberto Ponis (SVN)
UEFA Referee Observer: Andreas Schluchter (SUI)
UEFA Delegate: Sviatlana Hrynkievič (BLR)

League C – Group 3
19 November 2018, 20:45 CET – Nicosia (Stádio GSP)
CYPRUS – NORWAY
Referee: István Vad (HUN)
Assistant Referee 1: István Albert (HUN)
Assistant Referee 2: Péter Berettyán (HUN)
Fourth Official: Theodoros Georgiou (HUN)
Additional Assistant Referee 1: Ferenc Karakó (HUN)
Additional Assistant Referee 2: József Erdős (HUN)
UEFA Referee Observer: Stephen Lodge (ENG)
UEFA Delegate: Kieran O’Connor (WAL)

League D – Group 4
19 November 2018, 20:45 CET – Skopje (Nacionalna Arena “Filip II Makedonski”)
FYR MACEDONIA – GIBRALTAR
Referee: Daniyar Sakhi (KAZ)
Assistant Referee 1: Aydyn Tasybayev (KAZ)
Assistant Referee 2: Sergey Kalachev (KAZ)
Fourth Official: Yevgeniy Belskiy (KAZ)
Additional Assistant Referee 1: Furkat Atazhanov (KAZ)
Additional Assistant Referee 2: Arman Ismuratov (KAZ)
UEFA Referee Observer: Ingi Jónsson (ISL)
UEFA Delegate: Márton Esterházy (HUN)